Бути підлітком не так просто , як може здатися на перший погляд. За конфліктами з батьками і вчителями та відсутність інтересу до навчання часто криються складніші проблеми – пошук себе і визначення своїх життєвих цілей. Ми зібрали найкращі підліткові книжки, які сподобаються всім:

1. «Привіт, це Чарлі, або Переваги соромʼязливих» Стівен Чбоскі

Це зворушливий і цікавий роман, у якого у описуються етапи дорослішання, проблеми у спілкуванні підлітків із дорослими та своїми однолітками.

2. «Хроніки Нарнії», Клайв Стейплз Льюїс

Головні персонажі – двоє братів і дві сестри – знаходять таємний прохід у шафі , який виводить їх у казкову країну.

3. «В пошуках Аляски», Джон Грін

Головний герой Майлз , начитавшись мотиваційних цитат , вирішує докорінно змінити своє життя і переходить до іншої школи .

4. «Як упорядкувати справи – у школі й не тільки», Девід Аллен

Скориставшись практичними порадами з цієї книжки, підліток навчиться правильно визначити пріоритети, складати персональний розпорядок дня і нарешті візьме під контроль свій час.

5. «Скотт Пілігрим і його чудове маленьке життя» Брайан Лі О’Меллі

Поціновувачам коміксів має сподобатись ця цікава історія про кохання підлітків від видавництва Мальопус. У центрі сюжету — Скотт Пілігрим, на долю якого випало непросте випробування.

6. «Північне сяйво» Філіп Пулман

Ця книга — перша з трилогії «Темні матерії». Особливістю фентезійного світу у романі є те, що у кожної людини є свій деймон — душа людини уособлена у тварині. У цьому світі це норма, і кожну людину можна побачити разом з її деймоном. Головна героїня книги, Ліра Белаква, теж має свого деймона.

7. «Ефект Матильди» Еллі Ірвінг

Головна героїня твору —Матильда, юна винахідниця. Так, їй усього 12 років, але геніальності її винаходів можуть позаздрити навіть досвічені винахідники.

8. «Тут у реальному світі» Сара Пенніпакер

Пригодницький роман з серії Суперроман видавництва Рідна Мова розповідає нам історію Вейра — хлопчика, якому дуже подобається уявляти собі різні історії та фантазувати.

9. «Енн із Зелених Дахів» Люсі-Мод Монтгомері

Пригодницький роман орієнтований на підлітків 9-12 років про Енн із Зелених Дахів — це сучасна альтернатива до історій про Пеппі Довгупанчоху, Тома Сойєра та інших книг про підлітків, які всі давно знають і люблять.

10 .«Леобург» Ірина Грабовська

Фантастичні книги для підлітків у жанрі стімпанк? Будь-ласка. Дилогія «Леобург» — це роман української письменниці, котра створила фантастичний світ, у якому по небу пливуть дирижаблі, а парові механічні роботи замінюють хатніх помічників. І у цей світ раптово потрапляє Данило, який отримав у спадок будинок з невеличким секретом — порталом у цей паралельний світ.