Вибір професії – не хвилинна справа, це може виявитися найбільш важким рішенням у вашому житті.

Профорієнтаційна робота з учнями – один з головних напрямків виховного процесу,що спрямована на підготовку здобувачів освіти до свідомого вибору професії, визначення свого місця у суспільстві.

Завдання профорієнтаційної роботи цілком збігається із завданнями закладу освіти. Це підготовка учня до обґрунтованого вибору професії, що задовольняє як особисті інтереси, так і суспільні потреби, що містить такі види профорієнтаційної діяльності:

-професійна інформація (учні отримали роздатковий матеріал про професії, які користуються найбільшим попитом на ринку праці; проведено просвітницькі заходи, які дали змогу розширити знання учнів про світ професій; працює інформаційний портал);

– професійне виховання (учні старшокласники навчились складати резюме; ознайомилися з законодавством України про працю неповнолітніх; соціальний педагог ознайомив дітей з основними питаннями, що можуть бути поставлені при співбесіді та телефонній розмові метою яких є працевлаштування).

Міністерство освіти і науки України опублікувало поради щодо вибору майбутньої професії для вступників. 

Щоб зрозуміти, на яку спеціальність вступати, абітурієнтам пропонують визначитися із трьома ключовими питаннями:

  1. “Чого я хочу?”: відповідь на це питання потребує розуміння, чим хочеться займатися, яка робота була б ідеальною (з людьми, із технікою, прикладна чи розумова, на свіжому повітрі чи в приміщенні, з дому чи в офісі тощо);
  2. “Що я можу?”: які навички вже є (догляд за тваринами, куховарство, малювання тощо) і які школяр чи школярка опановують зараз;
  3. “Що треба?”: тут може знадобитися допомога дорослих – варто з’ясувати, які професії зараз користуються попитом на ринку праці, переглянути вакансії за ними на сайтах із пошуку роботи.
Пазл майбутньої професії

 

Протягом 2024/2025 навчального року  профорієнтаційна робота спрямована на формування психологічної готовності учня до трудової діяльності. Важливо заздалегідь дізнатися, чи відповідають професійні інтереси випускників їх здібностям та особливостям характеру.

24 жовтня 2024 року відбулася профорієнтаційна зустріч із представниками Державного податкового університету для учнів 9-А, 10 та 11 класів. У житті кожної людини є момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням, тобто професію. Вибір професії, яка відповідає інтересам, нахилам і особливостям особистості молодої людини – завдання складне.

Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Своє майбутнє ми визначаємо за довго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює «приміряти його на себе».

Наші учні прийняли активну участь у дні відкритих дверей в Немішаївському фаховому коледжі, де ознайомилися з різними професіями якими можна оволодіти в закладі освіти. Вибір професії – це особистий вибір кожного учня. Тож, ціллю заходу з профорієнтації було, дослідити різні професії, зрозуміти себе та зробити свідомий вибір.

 

Неодноразово представники ДСНС Бучанського районного управління відвідали заклад освіти з профорієнтаційною роботою для випускних класів, адже профорієнтація дозволяє зрозуміти, який вид професійної діяльності більше підходить; вільно оцінити власні можливості, інтереси та усвідомлено обрати майбутню професію; оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання. Потреба на ринку праці кваліфікованих рятувальників ДСНС України є досить актуальною та затребуваною, адже це професіонали по наданню допомоги і порятунку людей, які опинилися в екстремальних ситуаціях!

Представниками ВСП «Ірпінського фахового коледжу НУБІП України» для учнів випускних класів проведено інформаційну кампанію освітнього закладу та переваги і особливості навчання!

Представники Ірпінського фахового коледжу економіки та права відвідали наш заклад освіти, щоб провести профорієнтаційну роботу з учнями старших класів, адже одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.