З кожним роком все більше українських дітей користується Інтернетом у повсякденному житті. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів сприяє цій тенденції. Інтернет надає дітям та молоді неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Проте, оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, причому далеко не завжди безпечної.

На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, що дозволить навіть початківцям ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.Спеціалізовані веб-ресурси, посібники: Програма «Безпека дітей в Інтернеті», що заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчання».  On-ляндія. Безпечна веб-країна

Електронна версія посібника з онлайн безпеки,що підготовлений фахівцями »Київстар» та Інституту психології ім.Г.С. Костюка НАПН України у рамках соціальної програми »Безпека дітей в Інтернеті»

Hавчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів »Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі» (авт. Кочарян А.Б., Гущина Н.І.)

ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” інформує про записи вебінарів і додаткові матеріали з теми безпеки в Інтернеті:

banbezp

Накази:

Наказ ДОН від 08.11.2012 №358 «Про  ство рення  безпечного інформаційного  простору в  системі  освіти  Київської області»

Листи:

Лист ДОН від 06.05.2014 №12-01-13-1138 «Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів»

Лист МОН України № 1/9–768 від 06.11.09 «Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів»

Лист ГУОН від 16.02.2011 №12-01-11-361 «Про захист дітей та молоді від негативних інформаційних впливів»

Лист ГУОН від 24.10.2012 №12-01-11-2625 «Про  встановлення  засобів фільтрування  несумісного з навчальним процесом контенту»

Програмне забезпечення  для блокування небажаної інформації на сайтах: